2009 m. spalio 4 d.

Tolimi šnabždėsiai, 1dalis


Sveiki kolegos,

Ką tik išbandžiau naują žaislą WSPR (Weak Signal Propagation Reporter - silpnų signalų praėjimo raportuotojas). Tai labai efektyvi ryšio rūšis skirta praėjimų stebėjimui/tyrimui. Faktiškai jei jau darbuojatės kokia nors digimoda tai pakanka įsikrauti programą iš http://physics.princeton.edu/pulsar/K1JT/wspr.html ir galite stebėti WSPR stočių darbą.

Jei Jūsų kompiuteris prijungtas prie interneto - jis automatiškai raportuoja išgirstas stotis į centrinę duomenų bazę http://wsprnet.org/drupal/wsprnet/spots

Pateikiu programos mano kompiuteryje darbo "nuotrauką" (viršuje kairėje) - kol kas dirbau tik RX rėžime. Netrukus pabandysiu ir siųsti - tuo pačiu galėsiu stebėti kokius raportus man duoda kitos stotys. Kaip taisyklė siuntimui pakanka kelių vatų. Stotį galima palikti įjungtą per naktį ar dieną, o ryte ar po darbo pažiūrėti kagi kompiuteris "pamatė" ir kas "pamatė jus".
Ryšių trasas realiuoju laiku galima stebėti čia http://wsprnet.org/drupal/wsprnet/map

Žemiau vaizdas iš šios svetainės apie mano kompiuterio "pamatytas" stotis 30m diapazone.Pabaigai nuorodos į resursus, padėjusius man atrasti šią naują rūšį:
http://www.g4ilo.com/wspr.html

Ir nesudėtingas, tačiau labai efektyvus interfeisas tiek PSK/WSPR bet ir kitoms DIGI modoms.
Jame realizuotas pilnas galvaninis atrišimas bei VOX'as - išsprendžiamas PTT klausimas (kas labai aktualu šiuolaikiniams nešiojamiems kompiuteriams, neturinitiems LPT/COM portų)
http://www.vk2zay.net/article/161


73 ir 55 Žilvinas, LY2SS
Email: zilvinas.atkociunas (eta) gmail.com


p.s. kviečiu kolegas prisijungti prie dienraščio rašymo - tai labai paprasta - nereikia jokių specialių žinių.
Jei jau turite gmail - tuomet tik brūkštelėkite man aukščiau nurodytu emailu.
Pasidalinkite patirtimi su kitais radijo megėjais!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą